$21.66
Ice Maker Kit, with (1) plastic closure, (3) hole plugs, (1) evaporator cover, (1) tube fitting cover and (2) ice trays - W11412645
Ice Maker Kit, with (1) plastic closure, (3) hole plugs, (1) evaporator cover, (1) tube fitting cover and (2) ice trays
Model: W11412645






Ice Maker Kit, with (1) plastic closure, (3) hole plugs, (1) evaporator cover, (1) tube fitting cover and (2) ice trays
Model: W11412645
$21.66
Key Features
This product is a Factory Certified Accessory. These three words represent quality parts and accessories designed specifically for your appliance. Time tested engineering that meets our strict quality specifications
This product is a universal accessory item compatible with several brands
Package contains (1) Ice Maker Kit
Tools Needed: Multi screwdriver
Available from Roberts Appliance repair, serving customers throughout Portland . White House.
Features
This product is a Factory Certified Accessory. These three words represent quality parts and accessories designed specifically for your appliance. Time tested engineering that meets our strict quality specifications
These three words represent quality parts and accessories designed specifically for your appliance. Time tested engineering that meets our strict quality specifications
This product is a universal accessory item compatible with several brands
Package contains (1) Ice Maker Kit
Tools Needed: Multi screwdriver
Specifications
Dimensions
| Gross Weight | 0-11/100 lbs |
| Net Weight | 0-11/100 lbs |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0 ft³ |
| Dimensional Weight | 0 lbs. |
| Total of Cubes | 0 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 0 lbs. |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 0.11 lbs. |
| Gross Weight | 0-11/100 lbs |
| Net Weight | 0-11/100 lbs |
| carton height | 0.11 |
| carton width | 0.11 |
| Weight (lbs.) | 0.11 |
| Carton Length | 0.11 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 0.11 in. |
| Shipping Height | 0.11 in. |
| Shipping Length | 0.11 in. |
| Shipping Weight | 40.11 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 40.11 lbs. |
| Source | Manufacturer |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Whirlpool Appliances in Portland . White House.











